бактерії

10 фактів про мікроби в вашому роті

Точно так, як люди живуть на Землі, наш рот є домом для мільйонів крихітних маленьких організмів. Всі разом вони називаються мікрофлорою ротової порожнини. Ось 10 цікавих фактів, які ви, скоріш за все не знали про них.

бактерії

1. В ротовій порожнині кожної людини живуть від 500 до 1000 різних видів бактерій, від 70 до 80 різних видів грибів, декілька вірусів та паразитів. Ви можете це уявити?

2. У будь-який момент часу індивідуальний рот може охоплювати від 10 до 50 мільярдів бактерій!

3. Коли дитина народжується, її ротова порожнина стерильна (тобто без бактерій), але протягом кількох годин після народження починають з’являтися перші мікроорганізми. Їх першим джерелом є матір дитини.

4. Мікроорганізми, що викликають порожнини в наших зубах, з’являються як тільки прорізуються перші “молочні” зуби і залишаються у нашому роті, поки є наявний хоча б один зуб.

5. Ви точно не знали, що різні види бактерій відповідальні за виникнення порожнин у різних частинах зуба. А також те, що проблеми з яснами пов’язані з зовсім іншими групами бактерій.

6. Не всі бактерії шкідливі. Деякі ранні мікроорганізми, які колонізують рот одними з перших, є корисними та діють шляхом конкурентоспроможного гальмування кількості шкідливих бактерій, а також зменшують неприємний запах з роту. Наша ротова порожнина не має бути стерильною. Проте ми повинні контролювати рівень шкідливих бактерій за допомогою відмінної гігієни порожнини рота .

7. Мікроорганізми живуть не тільки на наших зубах, але також і на яснах, язиці та слизовій оболонці щік і губ.

8. Є деякі організми (такі як грибок Candida), які можуть бути присутні в ротовій порожнині, але викликають захворювання тільки тоді, коли імунітет скомпрометований. Наприклад в людей, які страждають від діабету або СНІДу, або в разі довгострокової терапії стероїдами.

9. Бактерії нашої ротової порожнини дуже швидко розмножуються, вистачає від 4 до 5 годин, щоб вони подвоїли свою кількість. Чи можете ви порахувати як часто потрібно чистити зуби щоб тримати їх кількість під контролем?

10. І, нарешті, чи знали ви, що під час одного поцілунку люди обмінюються приблизно 1 мільйоном бактерій?