Зубна щітка: електрична чи традиційна?

 

Пацієнти часто запитують, яка зубна щітка краще, електрична чи традиційна? Так, як на сьогоднішній день вибір засобів індивідуальної гігієни величезний, дуже важко вибрати зубну щітку, яка була б найкращою для вашої ротової порожнини. Спробуємо розібратись в плюсах і мінусах обох варіантів зубних щіток.

зубна щітка

 

Електричні зубні щітки

Плюси: електричні зубні щітки здаються більш привабливими і їх цікавіше використовувати. Таким чином вони краще спонукають чистити зуби, особливо дітей і тих, хто нехтує гігієною порожнини рота двічі на день.

Електричні зубні щітки “роблять всю роботу за вас”. Вони будуть кращими для тих, хто не володіє хорошою технікою чищення зубів мануальною зубною щіткою. Все що потрібно, піднести електричну зубну щітку до всіх зубів з усіх сторін.

В багатьох електричних зубних щітках є двохвилинний таймер, з допомогою якого можна стежити за тривалістю чищення зубів, щоб часом не витратити занадто багато часу на чищення зубів.

зубна щітка

Мінуси: навіть найдешевші електричні зубні щітки, як правило, коштують дорожче їх ручних аналогів. Слід також врахувати те, що змінні насадки потрібно міняти так само часто, як звичайну щітку, а деколи і частіше.

Електрична зубна щітка разом з зарядним пристроєм займає більше місця, що слід враховувати людям, які часто подорожують.

У випадках оголення коренів і гіперчутливості зубів, перед вибором електричної зубної щітки рекомендовано спершу проконсультуватись зі стоматологом.

Читайте також: 11 помилок, яких слід уникати під час чищення зубів

Традиційні зубні щітки

Плюси: найбільшим плюсом традиційної зубної щітки є можливість контролю швидкості і сили чищення зубів. Мануальними зубними щітками можна комфортніше почистити ділянки чутливості зубів, з чим важко справитись електричною щіткою.

Ручні або традиційні зубні щітки економічно вигідніші. Якісна ручна зубна щітка коштує дешевше навіть найдешевшої електричної. Мануальні щітки не займають багато місця і їх зручно брати з собою. Вони не потрібують зарядки чи ремонту в разі виходу зі строю.

зубні щітки

Мінуси: якість чищення ручною зубною щіткою повністю залежить від користувача, тому в разі поганих навичок чищення зубів, гігієна порожнини рота буде незадовільною, навіть при користуванні якісною щіткою. Потрібен постійний контроль якості чищення і правильності користування щіткою.

Людям з захворюваннями суглобів, неповносправним, буде важче правильно користуватись ручною зубною щіткою ніж електричною.

Найефективнішою зубною щіткою є та, якою вам зручно користуватись.

Якщо вам подобаються високі технології і це може мотивувати вас краще чистити зуби, обирайте електричну зубну щітку. Якщо ж ви традиціоналіст і володієте правильною технікою чищення зубів – вибір за ручною зубною щіткою.

Для отримання більш докладної інформації ви можете звернутись на консультацію стоматолога, який допоможе вам підібрати засоби індивідуальної гігієни ротової порожнини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *