зуб

Лікування карієсу

 Як розвивається карієс?

 Основною причиною виникнення карієсу є зубний наліт. Він утворений залишками їжі, слиною і бактеріями ротової порожнини. Бактерії зубного нальоту харчуються розщепленими вуглеводами та секретують кислоти, які пошкоджують поверхню зуба (емаль) і призводять до утворення порожнини.

карієс

 Симптоми виникнення карієсу

 На перших етапах розвитку карієс перебігає безсимптомно. Симптоми (чутливість і біль на холодові подразники) з’являються під час прогресування карієсу і його поширення в глибину тканин зуба. При глибоких порожнинах можливим є ураження пульпи (м’якої тканини зуба, що містить кровоносні судини і нерви), її запалення та інфікування.

 Попередження карієсу

 Існують три основні фактори ризику, що впливають на виникнення карієсу:

1. Зубний наліт: складається з харчових залишків і слини, вона прилипає до зубів і є сприятливим середовищем існування і розвитку бактерій.

2. Їжа з високим вмістом простих “швидких” вуглеводів: солодкі газовані напої, кондитерські вироби, хліб, цукор, варення, джеми, сиропи, мед. Прості вуглеводи швидко розчеплюються слиною і стають продуктами харчування бактерій.

3. Особливості організму: генетична схильність, склад слини і бактеріальної флори, положення зубів – все це може впливати на ризик розвитку карієсу.

 Карієс зубів є інфекційним бактеріальним захворюванням. Уникнути його можна за допомогою постійної профілактики (регулярні контрольні огляди в стоматолога не рідше ніж 1 раз на рік, зняття зубних відкладень) і правильних звичок:

– віддавайте перевагу звичайній негазованій воді перед солодкими газованими водами.

– уникайте швидких перекусів їжею з високим вмістом швидких вуглеводів.

– не їжте перед сном після того, як ввечері почистили зуби.

– підтримуйте індивідуальну гігієну ротової порожнини, не забувайте користуватись міжзубною ниткою (флосом).

 Як лікується карієс зуба?

 Сучасні технології дозволяють безболісно малоінвазивно видалити тканини зуба, уражені карієсом. Після очищення від карієсу зуб реставрується якісними композитними матеріалами з високим рівнем зносостійкості та естетики. Якщо лікування є своєчасним (карієс не вплинув на пульпу зуба) – реставрований зуб залишається живим на довгий час.

 Можливі ускладнення

 Ускладненням карієсу є запалення або інфікування пульпи зуба. В цьому випадку потрібне ендодонтичне лікування корневих каналів.