Переліковування кореневих каналів

 При належному догляді, зуби з добре полікованими кореневими каналами можуть не турбувати все життя. Але іноді, лікований зуб та тканини довкола нього не загоюються належним чином або виникає нове захворювання. Такі зуби можуть почати турбувати через декілька місяців або навіть років після лікування. Якщо зуб не вдалося вилікувати або виникнули нові проблеми, в більшості випадків, переліковування кореневих каналів може допомогти. Якщо ви відчуваєте зубний біль або дискомфорт в попередньо лікованому зубі, який не зменшується, а навпаки наростає — зверніться до стоматолога-ендодонта!

 

 В яких випадках необхідне переліковування кореневих каналів?

x-defaultЧасто після лікування кореневих каналів “старими” методиками, зуб та тканини довкола нього не можуть загоїтись, як очікувалося за цілою низкою причин:

вузькі або викривлені кореневі канали не були пройдені та оброблені на належному рівні в ході процедури.

кореневий канал зі складною анатомією залишився непоміченим в ході першої процедури.

злам інструмента в кореневому каналі, що не був добре очищений і як наслідок частина кореневого каналу залишилась інфікованою.

пломбування кореневого каналу відбувалося без ізоляції його від ротової порожнини (використання кофердаму), внаслідок чого бактерії потрапили в кореневий канал.

покриття зуба коронкою було відтерміноване на тривалий час після ендодонтичного лікування.

 

Переліковування кореневих каналів

 

В інших випадках, виникнення нових проблем може поставити під загрозу зуб, який був успішно лікований, наприклад:

виникнення нової порожнини, що дає доступ новій інфекції до кореневого каналу.

стерті тканини зуба, тріщини або злам коронкової частини зуба можуть вплинути на інфікування кореневих каналів.

злам зуба.

 

 Методика переліковування кореневих каналів

 Під час переліковування кореневих каналів, лікар-стоматолог ендодонт повторно відкриє доступ до кореневих каналів і видалить пломбувальні матеріали, якими вони були запломбовані під час першої процедури. Після цього – ретельно огляне зуб в пошуку додаткових кореневих каналів і нової інфекції. Подальше лікування подібне до первинного лікування кореневих каналів. Коли кореневі канали запломбовано, отвір в коронковій частині герметизується тимчасовою пломбою. Все це зазвичай робиться в одне відвідування.

 Після зникнення симптомів коронкова частина зуба реставрується або відновлюється новою коронкою для захисту.

Переліковування кореневих каналівПереліковування кореневих каналів

Переліковування кореневих каналівПереліковування кореневих каналів

 

 Ризики переліковування кореневих каналів

 Всякий раз, коли це можливо, краще зберегти природний зуб. Відновлені зуби можуть добре функціонувати протягом багатьох років, інколи навіть на все життя. На жаль під час переліковування кореневих каналів лікар-стоматолог ендодонт не завжди може ліквідувати всі проблеми, що сталися внаслідок первинного невдалого лікування:

перфорація стінки кореневого каналу внаслідок неконтрольованої інструментальної обробки.

значне витончення стінок кореневих каналів.

злам інструмента в кореневому каналі.

використання резорцин-формалінового методу для пломбування кореневих каналів.

 Ці проблеми легше попередити ніж лікувати!

 Технології, що використовуються в ендодонтичній практиці постійно покращуються, тому ми можемо використовувати нові методи, які не були доступні, коли ви вперше лікували кореневі канали. Перед переліковуванням доцільно обговорити шанси на успіх, варіанти та можливі альтернативи з лікарем-стоматологом.

 

 Які альтернативи?

 В деяких випадках переліковування кореневих каналів терапевтичними методами не є можливим або може призвести до погіршення вже існуючої ситуації. Як альтернативи можна розглядати:

хірургічна ендодонтія (резекція верхівки кореня).

видалення зуба та відновлення дефекту методом імплантації або протезуванням.