Лікування кореневих каналів


У середині зуба, під білою емаллю і твердим шаром дентину, є м’яка тканина, що називається пульпа. Пульпа містить кровоносні судини, нерви і сполучну тканину, і допомагає виростити корінь зуба в процесі розвитку. При повністю розвинених тканинах зуба, зуб може вижити без пульпи, тому що продовжує підживлюватися тканинами, що оточують його.

 
 Ендодонтичне лікуванняСучасне ендодонтичне лікування дуже схоже на лікування карієсу і зазвичай може бути завершене протягом одного або двох відвідувань, в залежності від стану вашого зуба і ваших особистих обставин. Ви можете не боятись больових відчуттів під час та після відвідування.

 Збереження природного зуба з лікуванням кореневих каналів має багато переваг:
• можливість збереження зуба, уникнення видалення;
• відновлення ефективності жування;
• попередження перенавантаження сусідніх зубів;
• покращення прикусу;
• попередження змін у скронево-нижньощелепних суглобах.

 
 

 В яких випадках необхідне лікування кореневих каналів?

 Лікування кореневих каналів зубів (ендодонтичне лікування) необхідне, коли пульпа запалюється або інфікується. Запалення або інфекція можуть мати різні причини: глибоке руйнування тканин зуба, повторні процедури лікування карієсу, скол або глибокі тріщини коронкової частини. Крім цього, травма зуба може привести до пошкодження пульпи навіть якщо зуб не має видимих сколів або тріщин. Якщо запалення пульпи не лікувати, це може викликати біль або призвести до абсцесу.

 

 Методика лікування кореневих каналів

Ендодонтичне лікування Під час ендодонтичного лікування, запалена або інфікована пульпа видаляється, а кореневий канал ретельно очищають і дезінфікують. Коли кореневий канал чистий і продезінфікований його заповнюють спеціальним резиноподобним матеріалом, що має назву гутаперча. Важливим є те, щоб гутаперча мала рідку (текучу) фазу і добре ущільнювала і запаковувала кореневий канал. Після цього коронкова частина зуба реставрується або відновлюється коронкою для захисту. Після відновлення, зуб продовжує функціонувати, як і будь-який інший.

 Ендодонтичне лікування допомагає вам підтримувати природну посмішку, продовжувати їсти продукти, які ви любите і попереджує потребу в лікуванні інших зубів. При правильному догляді, більшість зубів, які перенесли лікування кореневих каналів можуть зберігатися все життя.

 

 Що робити, коли болить “ендодонтично-лікований” зуб?

При належному догляді, зуби з добре полікованими кореневими каналами можуть не турбувати все життя. Але іноді, лікований зуб та тканини довкола нього не загоюються належним чином або виникає нове захворювання. Такі зуби можуть почати турбувати через декілька місяців або навіть років після лікування. Якщо зуб не вдалося вилікувати або виникнули нові проблеми, в більшості випадків може допомогти переліковування кореневих каналів.

 Якщо ви відчуваєте зубний біль або дискомфорт в попередньо лікованому зубі, який не зменшується, а навпаки наростає — зверніться до стоматолога-ендодонта!