стоматологія

Профілактика

 Чим небезпечні зубні відкладення?

 Зубні відкладення (зубний наліт, зубний камінь) утворені залишками їжі, слиною і колоніями бактерій. Бактерії викликають подразнення і запалення ясен. Внаслідок тривалого запалення ясен організм починає систематично руйнувати кісткову тканину для того щоб обмежити потрапляння бактерій в кров’яне русло. При значному руйнуванні кісткової тканини з’являються пародонтальні кишені, рухомість зубів.

зняття зубних відкладень

 Переваги професійної гігієни

 Зняття зубних відкладень потрібне для підтримання здоров’я ротової порожнини і попередження захворювань зубів і ясен.

 Ось деякі переваги:

• Видалення зубного каменю: навіть використовуючи найкращу зубну щітку та міжзубну нитку видалити скам’янілі зубні відкладення неможливо.

• Естетика: усунення пігментів і нальоту на поверхні зубів покращить естетичний вигляд Вашої посмішки.

• Свіжий подих: бактерії та залишки їжі в ясенних кишенях спричиняють поганий запах з ротової порожнини. Їх видалення помітно покращує подих, зменшує зуд ясен.

• Покращення здоров’я всього організму: бактерії, що присутні в під’ясенному зубному камені можуть потрапляти в кровообіг і бути причиною хронічних захворювань інших органів. На сьогоднішній день доведено зв’язок між захворюваннями пародонту і рядом інших захворювань: серцево-судинні захворювання, діабет, деменція, ревматоїдний артрит, передчасні пологи.

 Що включає професійна гігієна?

Гігієна

Зняття зубних відкладень, як правило, проводиться в кілька етапів:

• Зняття надясенного зубного каменю, зубного нальоту ультразвуковим скейлером

• Зняття підясенного зубного каменю – найважливійший етап для пацієнтів з захворюваннями пародонту

• Полірування пастами та спеціальною пудрою (“содою”) шорохуватої поверхні зуба після зняття відкладень.

 Як запобігти утворенню зубного каменю?

 Хороша індивідуальна гігієна ротової порожнини (правильне чищення зубів двічі на день щіткою та міжзубною ниткою) зменшує кількість зубних відкладень до того, як вони починають кам’яніти.
Дієта з обмеженням кількості простих “швидких” вуглеводів, які дуже подобаються бактеріям ротової порожнини.

Стоматологічна профілактика рекомендована не рідше 1 разу на рік. При захворюваннях пародонту, поганій індивідуальній гігієні, швидкому утворенню зубного каменю – 1 раз на 4-6 місяців.