Резекція верхівки кореня зуба

 Лікування кореневих каналів дозволяє уникнути видалення зуба. Проте іноді тільки терапевтичного лікування може бути недостатньо. У випадках, коли кісткова тканина за верхівками коренів не загоюється протягом 6 місяців, лікар-стоматолог порекомендує Вам проведення резекції верхівки кореня для видалення кісти.
 

 Навіщо потрібна операція?

 Відсутність позитивних змін у кістковій тканині протягом 6-9 місяців свідчить про наявність осумкованої інфекції (кісти). Кіста не може бути вилікованою тільки терапевтично. Тривалий час (від місяців до років) наявність кісти може бути безсимптомною, але її інфікування може привести до пошкодження кісткової тканини і видалення зуба. Операція потрібна для збереження зуба в довготривалій перспективі.
 

 Що таке резекція верхівки кореня?

 Резекція верхівки кореня — це операція видалення кісти разом з невеликою частинкою кореня зуба, що може бути інфікованим. Після видалення частинки кореня, кореневий канал запломбовується спеціальним матеріалом. Для відновлення великих кісткових дефектів після видалення кісти проводиться нарощування кісткової тканини.
 
резекція резекція резекція резекція
 

 Чи є інші варіанти?

 Альтернативою резекції верхівки кореня може бути тільки видалення зуба разом з кістою і подальше відновлення дефекту методом імплантації або протезуванням.