Імплантація

  Відсутність одного або кількох зубів може різко погіршити комфорт життя, зробити вас сором’язливим, вплинути на вашу здатність відкушувати і пережовувати їжу, викликати проблеми інших здорових зубів, завдати негативний вплив на загальний стан здоров’я. З цих причин, видалений зуб повинен бути заміненим на штучний.

 

Імплантація Що таке зубний імплант?

 Імплантація — це сучасний метод лікування відсутності зубів. Зубний імплант являє собою штучний корінь, розміщений в щелепі для підтримки коронки в місці відсутнього зуба. Імпланти виготовляються з біоінертного сплаву титану та інших матеріалів, які добре підходять для людського організму. Імплант хірургічним шляхом поміщається в щелепу і обростає кісткою з плином часу, щоб стати стабільною базою для коронки. Зубні імпланти вже понад 40 років використовуються пацієнтами різного віку. Вони можуть замінити один зуб, кілька зубів або підтримують частковий або повний зубний протез.

 

 

 Що впливає на вибір методики та імпланту?

 Клінічна ситуація, а саме стан твердих та м’яких тканин (чи потрібно нарощування кісткової тканини і/або відновлення м’яких тканин), позиція зуба, що заміщується, загальний стан пацієнта, вибір системи імплантів (виробника) впливають на час реабілітації та кількість етапів лікування.

 Більшість імплантів включають два або три кроки. Спершу імплант встановлюють в кістку щелепи і ясна закріплюється поверх імпланту. Протягом наступних 2-6 місяців імплант буде зливатися з кісткою. Після того, як імплант “обростає” кістковою тканиною настає другий етап: проводиться операція і встановлюється спеціальне розширення – формувач ясен. У деяких випадках, імплант і формувач ясен встановлюються разом в межах початкової операції. Після того, як ясна загоюються, наступає заключний етап — протезування: в зуботехнічній лабораторії виготовляються абатмент (з’єднуючий елемент між імплантом і коронкою) і коронка, розмір, форма та колір якої відповідають зубу, що втрачений.

 

 Етапи відновлення зуба методом іплантації

Імплантація в МЦ "Корал" Стоматологія

 Зубні імпланти є прекрасною альтернативою для природного зуба у випадках, коли єдиним варіантом лікування є його видалення. Пацієнти, які бажають встановити імпланти повинні мати хороший загальний стан здоров’я, добру індивідуальну гігієну порожнини рота, адекватну підтримку кісткової тканини щелепи і здорові тканини ясен. Хронічні захворювання, такі як діабет або лейкемія, можуть перешкодити загоєнню після операції і запобігти успішній імплантації. Також факторами ризику є: надмірне куріння, зловживання алкоголем, погана якість кісткової тканини, довгострокове використання бісфосфонатів, а також низький рівень естрогену.

Імплантація в МЦ "Корал" Стоматологія Заміна відсутнього зуба імплантом має ряд переваг:

• натуральний зовнішній вигляд;

• відсутність потреби стоматологічних процедур на сусідніх зубах;

• надійність та довговічність.

 Чи є інші варіанти?

Перед видаленням зуба слід проконсультуватись в лікаря-стоматолога і впевнитись, що він не підлягає лікуванню кореневих каналів (чи переліковуванню, у випадку невдалого лікування або ускладнень) і реставрації (відбудові коронкової частини, покриттю коронкою).

 Для заміщення дефекту внаслідок видаленого зуба, ви можете розглянути виготовлення містка на сусідніх зубах або частковий знімний протез. Ці варіанти можуть вимагати додаткових стоматологічних процедур на здорових зубах, тому їх варто спершу обговорити зі своїм стоматологом.