Вплив здоров’я ротової порожнини на організм

Здоров’я ніколи не може втратити своєї ціни в очах людини,
тому що і в достатку, і в розкоші погано жити без здоров’я.
Микола Чернишевський

Чи знаєте Ви, що здоров’я ротової порожнини відображає здоров’я організму в цілому, а проблеми в роті можуть впливати на інші органи та системи?

Щорічно, починаючи з 1950 року, 7-го квітня відзначають Всесвітній день здоров’я. Саме цього дня було створено Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) в рамках ООН. Вона була створена з метою спостереження за методами боротьби з захворюваннями і підвищення рівня обізнаності суспільства стосовно глобальної охорони здоров’я.

Як поганий стан зубів і ясен може впливати на загальний стан здоров’я?

Як і в багатьох областях тіла, в роті живуть бактерії. Більшість з них нешкідливі. Зазвичай природні захисні сили організму і хороший догляд за порожниною рота (щоденне чищення щіткою і зубною ниткою) можуть тримати ці бактерії під контролем. Однак, без належної гігієни порожнини рота, бактерії досягають рівнів, які приводять до захворювань порожнини рота, таких як карієс і захворювання ясен. Крім цього, неправильне харчування, вживання деяких медикаментів знижують кількість слини. Слина змиває їжу і нейтралізує кислоти, вироблені бактеріями в ротовій порожнині, що допомагає захистити вас від мікробної інвазії, які можуть привести до хвороби.

Дослідження також показують, що бактерії ротової порожнини і запалення, пов’язане з періодонтитом (важка форма захворювання ясен) відіграють роль при деяких захворюваннях. Крім того, деякі захворювання, такі як діабет і ВІЛ / СНІД, можуть привести до зниження стійкості організму до інфекції, роблячи захворювання порожнини рота більш серйозними.

Вплив здоров’я ротової порожнини на організм

Які проблеми можуть бути спричинені поганою гігієною ротової порожнини?
  • Захворювання серцево-судинної системи. Бактерії зубного нальоту через тканини пародонту можуть потрапляти в кров’яне русло і викликати атеросклероз (затвердіння артерій) і як наслідок провокувати виникнення захворювань серцево-судинної системи.
  • Інсульт. Згідно з дослідженнями AAOSH (American Academy for Oral Systemic Health) погана гігієна ротової порожнини підвищує ризик виникнення інсульту.
  • Проблеми дихальної системи. Бактерії, які ростуть в порожнині рота можуть переміщатися в легені, викликаючи захворювання дихальних шляхів, такі як пневмонія – особливо у людей з хворобою ясен (Дослідження ААР, 15.03.2000).
  • Діабет. В людей, які страждають на діабет, захворювання ясен перебігають важче (особливо при неконтрольованому рівні цукру в крові). Захворювання ясен також можуть бути чинником розвитку діабету, навіть у здорових людей.
  • Рак. Паління та погана гігієна підвищують ризик виникнення ракових захворювань рота та горла.

Вплив здоров’я ротової порожнини на організм

Багато хворіб набагато легше попередити, тому рекомендуємо регулярно відвідувати лікаря-стоматолога для контрольного огляду і профілактики.

Здоров’я ніколи не може втратити своєї ціни в очах людини,

тому що і в достатку, і в розкоші погано жити без здоров’я.

Микола Чернишевський

Бажаємо Вам завжди бути здоровими!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *