Стадії карієсу

Виявлення та аналіз площини некавітаційного апроксимального карієсу за допомогою крос-поляризованої оптичної когерентної томографії (CP-OCT)

нотація
Об’єктивна
Завданням було оцінити здатність виявлення та ефект аналізу площини CP-OCT для некавітаційного приблизного карієсу.

Методи
На основі мікро-комп’ютерної томографії було відібрано тридцять вилучених премолярів людини [μ-CT: μ- CT = 0: звук (n = 12), μ-CT = 1/2: карієс у зовнішній / внутрішній половині емалі (n = 6), μ-CT = 3: карієс у зовнішній третині дентину (n = 6)]. Зуби були змонтовані в спеціально виготовленому пристрої для імітації приблизного контакту і скановані від крайового хребта над зоною контакту. Зображення CP-OCT аналізували шляхом найглибшого розширення карієсу з горизонтальної та корональної площин і повторювали через 48 годин. Були визначені чутливість, специфічність, відсоток правильності, площа під кривою ROC (Az), повторюваність внутрішнього обстежувача та кореляція з μ-CT.

Результати
Чутливість / специфічність / Az для горизонтальної площини, коронкової площини та найглибшої з обох площин становили 94% / 58% / 0,76,81% / 100% / 0,90 та 94% / 58% / 0,82. Корональна площина мала значно вищу специфічність, ніж горизонтальна площина та найглибша (p = 0,004), але горизонтальна площина та найглибша не відрізнялися (p = 1,00). Горизонтальна площина мала значно нижчий рівень Аз, ніж найглибша (p = 0,048), але корональна площина не відрізнялася від горизонтальної площини (p = 0,07) або найглибшої (p = 0,20). Коефіцієнтами кореляції були горизонтальна площина (0,53, p <0,001), корональна площина (0,84, p <0,001) та найглибша (0,66, p <0,001).

Висновок
В рамках обмежень цього дослідження, CP-OCT може бути використаний для виявлення некавітаційного приблизного карієсу. Аналіз за допомогою корональної площини перевершує горизонтальну площину. Клінічне значення: Клінічно виявити некавітаційний апроксимальний карієс складно через сусідній зуб. CP-OCT – це неруйнівна техніка виявлення карієсу без іонізованого випромінювання. CP-OCT здається придатним для виявлення некавітаційного апроксимального карієсу, і спостереження за Корональною площиною здається кращим, ніж Горизонтальна площина.